Reklama
Reklama

W sobotę ostatnia szansa, by zrobić przedświąteczne zakupy. Sklepy będą czynne krócej

fot. Daniel
fot. Daniel

Osoby, które nie zdążyły zrobić świątecznych zakupów mogą to jeszcze zrobić w Wielką Sobotę do godzin popołudniowych. W niedzielę i poniedziałek sklepy będą nieczynne.

W Wielką Sobotę trudniej niż zwykle będzie również zrobić zakupy. Wszystkie sklepy będą zamknięte znacznie wcześniej - głównie do godziny 13-13:30. Należy też pamiętać, że związku z tym, że w ubiegłą sobotę w Polsce wprowadzony został całkowity lockdown w galeriach i centrach handlowych otwarte pozostają sklepy tzw. pierwszej potrzeby, czyli sklepy spożywcze oraz apteki. Obowiązuje w nich znaczne ograniczenie liczby osób. Wprowadzony lockdown wstępnie będzie obowiązywać do 9 kwietnia.

Z kolei w Niedzielę Wielkanocną i w Wielkanocny Poniedziałek zakupy będzie można zrobić jedynie w małych osiedlowych sklepikach, gdzie za ladą stanie ich właściciel lub na stacjach benzynowych.

Planując podróż komunikacją miejską warto spojrzeć w rozkład. Tu również sporo zmian - na przykład w niedzielę linie dzienne wyjadą w miasto dopiero o godzinie 9:00, a część z nich będzie zawieszona przez cały dzień. O wszystkich szczegółach pisaliśmy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro