Reklama
Reklama

Jest wykonawca obwodnicy Gostynia. Trasa będzie kosztować prawie 250 mln zł

fot. GDDKiA

Obwodnica ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 12.

- Wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Gostynia. Zadanie obejmuje zaprojektowanie, uzyskanie wszystkich niezbędnych decyzji administracyjnych i budowę obwodnicy. Inwestycja powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic - wyjaśnia Alina Cieślak z poznańskiego GDDKiA.

Zwycięska oferta pochodzi od konsorcjum Mirbud i Kobylarnia. Opiewa na blisko 247 mln złotych. - Jeśli od dokonanego wyboru nie wpłyną odwołania, możliwe będzie podpisanie umowy - dodaje. Wykonawca będzie mieć 10 miesięcy na prace projektowe, a następnie 23 miesiące na wybudowanie drogi.

- W ramach budowy obwodnicy Gostynia powstanie nowy odcinek drogi klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o długości 17 km i przekroju jedna jezdnia po jednym pasie ruchu w każdą stronę oraz odcinkowo jeden kierunek poszerzony o drugi pas. Podstawowym celem budowy obwodnicy Gostynia jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w mieście w ciągu drogi krajowej nr 12 - kończy.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
13.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro