Reklama

Tramwaj na Naramowice: kolejne zmiany dla kierowców

fot. PIM
fot. PIM

Kolejne zmiany dla kierowców w rejonie powstającej trasy tramwajowej na Naramowice.

Od nocy z piątku na sobotę (2 na 3 kwietnia) ponownie możliwy będzie przejazd ul. Sarmacką do skrzyżowania z obecną ul. Naramowicką.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Ul. Sarmacka może ponownie zostać udostępniona kierowcom, bo zrealizowano już zasadnicze prace przy przebudowie ulicy i budowie torowiska tramwajowego prowadzącego na Naramowice, co usprawni ruch w tym rejonie. Dodatkowo kierowcy będą mogli przyzwyczaić się do korzystania z tej ulicy przed przebudową ul. Łużyckiej - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Ponadto ciąg dla pieszych i rowerów zostanie przeniesiony na północną stronę ul. Sarmackiej. To tam znajdzie się przyszły przystanek tramwajowo-autobusowy. W dalszym ciągu niedostępna będzie tzw. ul. Nowa Naramowicka, gdzie trwają prace budowlane.

Także w nocy z 2 na 3 kwietnia wprowadzone zostaną zmiany na al. Armii Poznań. - W kolejny etap prac wchodzi realizacja montażu kabla zasilającego dla powstającej trasy tramwajowej. W związku z tymi pracami nastąpi częściowe zwężenie al. Armii Poznań na ok. dwustumetrowym odcinku - od ul. Garbary (za dworcem) do al. Niepodległości. Zwężenie dotyczy północnego pasa ruchu, czyli położonego bliżej Cytadeli. Wynika to z konieczności przełożenia na jezdnię ciągu dla pieszych i rowerzystów. Na dotychczasowym będą toczyć się prace - tłumaczą PIM.

6 kwietnia wprowadzony zostanie drugi etapu ruchu wahadłowego na ul. Naramowickiej w pobliżu przyszłego skrzyżowania z ul. Nową Stoińskiego, czyli między ul. Rubież i Bolka. Zmiany będą oznaczać przesunięcie zawężenia w kierunku południowym. W dalszym ciągu przejazd będzie zabezpieczany przez osoby kierujące ruchem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro