Domowa porażka Enea Energetyka Poznań

Dość niespodziewanej porażki doznały w środę zawodniczki Enea Energetyka Poznań.

Energetyczki podejmowały znacznie niżej notowany zespół Krośnieńskiego Stowarzyszenia Siatkówki Karpaty Krosno. Pierwszy set poszedł zgodnie z planem, bo miejscowe wygrały do 17. To jednak nie zniechęciło przyjezdnych, które po zaciętej walce wygrały drugą partię.

Trzecia część meczu znów ułożyła się po myśli poznanianek, jednak w czwartym secie zobaczyliśmy zdecydowaną dominację krośnianek. To oznaczało tie-break, a w nim górą były zawodniczki z Podkarpacia.

W 22 meczach Enea Energetyk zdobył 41 punktów, co daje obecnie 4. miejsce w tabeli I ligi siatkówki kobiet. Punkt mniej ma Asotra Płomień Sosnowiec. Do końca fazy grupowej pozostały 2 spotkania, a do fazy play-off awansują 4 najlepsze zespoły.

Enea Energetyk Poznań - Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki Karpaty Krosno 3:2 ( 25:17, 23:25, 25:18, 12:25, 15:17)