Reklama
Reklama

Śniadanie Wielkanocne dla potrzebujących w tym roku znów w innej formie. Może wziąć w nim udział nawet 1000 osób

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Caritas Poznań
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Caritas Poznań

Pomimo pandemii koronawirusa Caritas Poznań organizuje Śniadanie Wielkanocne dla osób potrzebujących w formie śniadania na wynos i paczek z żywnością rozdawanych w swoich Jadłodajniach.

Rok temu w czasie pandemii z takiej pomocy w czterech Jadłodajniach Caritas skorzystało 850 osób. W tym roku potrzebujących może być jeszcze więcej. Caritas przygotowuje się na 800-1000 uczestników, którzy na co dzień korzystają z Jadłodajni Caritas.

O godz. 10:00 w Jadłodajni przy ul. Łąkowej zostanie odczytana Ewangelia o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa, tak aby wszyscy potrzebujący, którzy oczekują w długiej kolejce na ulicy mogli usłyszeć słowa mówiące, że Jezus prawdziwie Zmartwychwstał. Następnie wszystkie przygotowane potrawy, takie jak m.in.: żurek, biała kiełbasa, pasztet, sałatka, jajka oraz świąteczna paczka zostaną poświęcone przez kapłana - informuje Marek Misiek z Caritas Poznań.

Chwilę po godz. 10:00 powinno ruszyć wydawanie żywności dla osób ubogich. Jak podkreślają przedstawiciele Caritas oczywiście z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

Większości z nas Wielkanoc kojarzy się ze Zmartwychwstaniem Jezusa, rodzinnym czasem i zastawionym w jedzenie stołem. Caritas Poznań chce te rzeczy, na ile jest to możliwe w obecnej sytuacji podarować również ubogim i samotnym mieszkańcom Poznania i okolic. To dla każdego mają być dobre święta - kończy Misiek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro