Reklama
Reklama

Utrudnienia w okolicach Wierzbięcic i Zagórza

fot. ZDM

Kierowcy muszą się liczyć ze zmianami w dwóch lokalizacjach.

1 i 2 kwietnia 2021 r., w związku z demontażem tunelu nad chodnikiem w ciągu ul. Wierzbięcice w rejonie budowy "Nowego Rynku" wstrzymany zostanie ruch pieszy i rowerowy wzdłuż budynku po zachodniej stronie ul. Wierzbięcice między skrzyżowaniem z ul. Matyi i ul. Wujka.

Z uwagi na prace prowadzone także po wschodniej stronie ulicy ruch pieszy na tym odcinku będzie czasowo kierowany ciągiem pieszym wzdłuż ul. Wujka, Przemysłowej i Matyi. Ruch rowerowy na zamkniętym odcinku możliwy będzie wraz z ruchem ogólnym po jezdni. Prędkość maksymalna pojazdów w rejonie prac na ul. Wierzbięcice i ul. Wujka zostanie ograniczona do 30 km/godz - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Ponadto do 9 kwietnia w związku z budową przyłącza cieplnego do budynku przy ul. Zagórze w Poznaniu, zawężane połówkowo będą krótkie odcinki jezdni w rejonie posesji nr 10-14. Ponadto wygradzane będą odcinki chodnika i miejsca postojowe w rejonie bieżących prac. Ruch pojazdów w miejscu zwężenia może być kierowany ręcznie, a ruch pieszych w rejonie prac zostanie skierowany na drugą stronę ulicy - dodaje rzeczniczka. Kierowców prosimy o wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc objętych czasowym zakazem postoju - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro