Reklama
Reklama

2 osoby zwolnione z pracy ze szpitala tymczasowego po wtorkowym braku tlenu

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Z ustaleń TVN24 wynika, że pracę stracili dyrektor ds. technicznych oraz jeden z innych pracowników.

Przed niespełna godziną miała zakończyć się narada komisji wyjaśniającej okoliczności wtorkowego incydentu w szpitalu tymczasowym. Ze szpitala mają zostać dyscyplinarnie zwolnione dwie osoby. Wkrótce do redakcji ma trafić komunikat w tej sprawie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Więcej o sprawie piszemy TUTAJ.

  • Aktualizacja
    środa, 31.03.2021 r., godz. 15.18
    Aktualizacja
    środa, 31.03.2021 r., godz. 15.18
    W związku z wczorajszymi wydarzeniami po południu szpital wydał oświadczenie. "Oświadczamy, że doszło do krytycznej sytuacji w związku z niedoborem tlenu. W wyniku pracy komisji wewnętrznej powołanej w dniu wczorajszym sugeruje się, że doszło do nieoszacowania ilości zamawianego tlenu w kontekście rozszerzającej się w szybkim tempie działalności Szpitala Tymczasowego. Wydaje się, że błąd miał charakter czynnika ludzkiego" - czytamy w przesłanym oświadczeniu. "Zostały wyciągnięte konsekwencje wobec osób odpowiedzialnych, przewidziane Kodeksem Pracy , do zwolnienia z pracy włącznie. Jednocześnie informujemy, że szpital nie tylko podjął postępowanie wewnętrzne zmierzające do uniknięcia tego typu zdarzeń w przyszłości, ale również poddaje się wszelkim zewnętrznym procedurom w związku z zaistniałymi zdarzeniami niepożądanymi" - dodaje dyrektor szpitala.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
67.32 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro