Reklama
Reklama

Policja: "Podobno wczoraj dużo ludzi było nad Wartą. To do zobaczenia dziś wieczorem..."

fot. Andrzej Borowiak / TT

Wymowne zdjęcie z policjantami na koniach i krótki opis wrzucił na Twittera Andrzej Borowiak.

Rzecznik wielkopolskiej policji skwitował zdjęcie krótko: "Podobno wczoraj dużo ludzi było nad Wartą. To do zobaczenia dziś wieczorem...". W ten sposób odniósł się do doniesień m.in. Jacka Jaśkowiaka, który we wtorek wieczorem wrzucił na Facebooka zdjęcie przedstawiające sporo ludzi na nadwarciańskich łąkach. - Całkowicie rozumiem potrzebę wypoczynku na świeżym powietrzu. Zachęcam do aktywności na zewnątrz, apeluję jednak, by nie lekceważyć zasad bezpieczeństwa, tak jak to miało miejsce dzisiaj nad Wartą. Pamiętajmy o dystansie społecznym i maseczkach - napisał.

W odpowiedziach na wpis Andrzeja Borowiaka pojawiło się sporo "gorzkich" słów. - Pan jest normalny? - pyta jeden z internautów. - Jaki straszak, z armią niczym Piłsudski - dodaje kolejny. - Z ostrą od razu bohatersko wjeżdżacie? - pyta następny. Jeszcze inny zastanawia się, czy odpoczynek pod chmurką jest legalny. - Czy coś mnie ominęło? - dopytuje.

Faktem jest, że wciąż można wypoczywać na świeżym powietrzu, pod warunkiem zachowywania dystansu, a także zasłaniania ust i nosa (poza miejscami, w których nie trzeba tego robić - np. parki czy lasy). Przypominamy, że obecnie obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób - oznacza to, że grono uczestników spotkania może składać się właśnie z maksymalnie 5 osób.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
3.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro