Reklama
Reklama

Rządowe wsparcie dla Warty Poznań: przyznano pieniądze na modernizację stadionu

fot. PIM, archiwum

Poznań otrzyma 4,5 miliona złotych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Przy pierwszym rozdaniu środków z tego programu władze miasta i Warty Poznań złożyły projekt na kwotę 38 milionów złotych, co pozwoliłoby przystosować obiekt przy Drodze Dębińskiej do wymogów ekstraklasy, a także zbudować infrastrukturę dla kilku innych sekcji. Wedy jednak rząd pominął przy rozdziale środków Poznań, stąd ponowny wniosek w drugiej turze.

Tym razem przyznano 4,5 miliona złotych dofinansowania. - Bardzo się cieszymy z tego, że nasza inwestycja uzyskała wsparcie z budżetu centralnego. To kolejne źródło finansowania dla modernizacji tych terenów, którą chcemy przeprowadzić w 5 etapach. Ta koncepcja spodobała się niedawno poznańskim radnym, więc można powiedzieć, że powoli, krok po kroku zbliżamy się do uzbierania całej kwoty. Dalej szukamy wsparcia dla tej inwestycji - powiedział wiceprezes Warty Poznań S.A. Bartosz Wolny.

Cały plan modernizacji obiektów Warty podzielono na 5 etapów. W ubiegłym tygodniu radni z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki pozytywnie zaopiniowali przekazanie 3 milionów złotych na realizację pierwszej części, zakładającej wyburzenie dawnego budynku klubowego Warty oraz przeniesienie w jego miejsce czterech kortów tenisowych i zaplecza socjalno-technicznego. Finansowanie musi jeszcze zatwierdzić Rada Miasta, a sesja budżetowa odbędzie się na początku czerwca.

Decyzja rządu pozwoli myśleć o kolejnych etapach. W drugim przewidziano budowę zadaszonej trybuny, co obecnie jest największą bolączką w kontekście powrotu piłkarzy Warty do Ogródka. Sztuczne oświetlenie już bowiem zainstalowano, a w ciągu kilku miesięcy gotowe będzie podgrzewanie głównej płyty boiska.

Przy Drodze Dębińskiej docelowo ma powstać stadion z krytą trybuną i budynkiem klubowym oraz nowe boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią, a to z naturalną przejdzie gruntowny remont. Z kolei swoje hale zyskają laskarze i szermierze.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro