Reklama
Reklama

Miasto ponownie obniża stawki za ogródki gastronomiczne. Jest plan na rok

fot. UMP

Przez większość czasu właściciele restauracji zapłacą tylko jeden grosz dziennie za metr kwadratowy zajętego pasa drogowego.

W ten sposób miasto chce pomóc poszkodowanym przez pandemię właścicielom lokali gastronomicznych, którzy zgodnie z decyzją rządu musieli zamknąć swoje restauracje.

Stawki będą zróżnicowane w zależności od daty. Do 30 czerwca tego roku oraz od 1 września 2021 r. do 14 marca r. 2022 przedsiębiorcy z branży gastronomicznej zapłacą tylko jeden grosz - za każdy zajęty metr kwadratowy pasa drogowego dziennie - informują miejscy urzędnicy.

Od 1 lipca do 31 sierpnia tego roku stawki będą nieco wyższe, ale i tak o połowę mniejsze od tych, które przedsiębiorcy płacili przed pandemią. Przez dwa wakacyjne miesiące wysokość opłaty będzie również uzależniona od położenia ogródka. W śródmieściu będzie wynosić 50 groszy za metr kwadratowy, ale w strefie peryferyjnej już tylko 20 groszy. Po wakacjach, od 1 września stawki znów zmaleją do 1 grosza, niezależnie od tego, gdzie znajduje się ogródek - kończą urzędnicy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
2.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro