Reklama

Ewakuacja części pacjentów szpitala MTP. Są problemy z instalacją tlenową

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Do naszej redakcji docierają bardzo niepokojące sygnały od czytelników.

- W szpitalu na MTP skończył się dziś tlen w głównym zbiorniku. Myślę, że są państwo w stanie wyobrazić chaos, który tu zapanował. Niestety tlen to absolutnie podstawowy lek przy leczeniu Covid-19 - napisał do nas czytelnik. - Podobno w szpitalu tymczasowym na targach skończył się tlen i ewakuują pacjentów. Czy coś wiadomo - pisze kolejny. - Dostałam dzisiaj wiadomość od koleżanki, której mąż leży w szpitalu na Targach, że zabrakło tlenu dla chorych. Bardzo proszę o zbadanie sytuacji jak do tego doszło! - apeluje kolejna czytelniczka.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że rzeczywiście na terenie szpitala tymczasowego występują problemy z instalacją odpowiedzialną za dostawy tlenu. Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego potwierdza, że ewakuowano 5 zaintubowanych pacjentów - trafią do szpitala przy ulicy Szwajcarskiej. Próbowaliśmy skontaktować się z dyrektorem szpitala tymczasowego - jak dotąd bezskutecznie.

 • Aktualizacja
  wtorek, 30.03.2021 r., godz. 11.33
  Aktualizacja
  wtorek, 30.03.2021 r., godz. 11.33
  - 5 zaintubowanych pacjentów ze szpitala tymczasowego zostanie przetransportowanych do szpitala Strusia w Poznaniu po informacji o problemie technicznym z ciśnieniem w instalacji tlenowej na jednej z hal. Wojewoda zarządził wdrożenie procedur kryzysowych. Tlen medyczny został zabezpieczony dla pacjentów - informuje Tomasz Stube z WUW.
 • Aktualizacja
  wtorek, 30.03.2021 r., godz. 11.42
  Aktualizacja
  wtorek, 30.03.2021 r., godz. 11.42
  Z naszych najnowszych ustaleń wynika, że w szpitalu tymczasowym nie doszło do awarii instalacji tlenowej, a po prostu tlen się skończył - nikt go nie zamówił. 5 pacjentów trzeba było przewieźć do szpitala na Szwajcarską, a kolejnym, którzy pozostali na terenie MTP, dostarczano tlen w butlach. Ostatecznie, dzięki staraniom wojewody, udało się w ekspresowym tempie zamówić cysternę, która w eskorcie policji dojechała na Targi i tlen wtłoczono do zbiornika.
 • Aktualizacja
  wtorek, 30.03.2021 r., godz. 12.13
  Aktualizacja
  wtorek, 30.03.2021 r., godz. 12.13
  - Zakończyła się diagnostyka pacjentów ze szpitala tymczasowego po pełnym przywróceniu działania instalacji tlenowej. Zdaniem dyrektora szpitala, sytuacja jest stabilna i nie zachodzi konieczność dalszych transportów chorych. W sumie do szpitala miejskiego im. STRUSIA przetransportowanych zostało 12 pacjentów - informuje Tomasz Stube.
 • Aktualizacja
  wtorek, 30.03.2021 r., godz. 12.24
  Aktualizacja
  wtorek, 30.03.2021 r., godz. 12.24
  - W związku z zaistniałymi wątpliwościami dotyczącymi sprawności instalacji tlenowej zdecydowano przetransportować kilkoro Pacjentów wymagających respiratorów do Szpitala przy ul. Szwajcarskiej. Trwa weryfikacja procedur związanych z tlenem - obecnie wszyscy pozostali Pacjenci są bezpieczni - informuje dr hab. med. Szczepan Cofta, Dyrektor Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro