Reklama

Bezpiecznie podczas Konferencji Klimatycznej

W poniedziałek rusza Konferencja Klimatyczna. Wydarzenie, które na dwa tygodnie zawładnie mediami - w Poznaniu, Polsce i na całym świecie. Dziś zastanawiamy się nad tym, czy przedstawiciele państw, którzy zjadą do Poznania, mogą się tu czuć bezpiecznie.

Przedstawiciele ONZ większość czasu spędzać będą w budynkach Międzynarodowych Targów Poznańskich.Wiemy już, że tutaj będą strzeżeniprzez rzesze policjantów, ochroniarzy i strażników miejskich. Wiadomo również, że na czas COP-14 zmieniony zostanie ruch przy MTP, co nie tylko ułatwi poruszanie się gościom szczytu, ale też zwiększy bezpieczeństwo.

W halach MTP trwają ostatnieprzygotowania, wszystko dopinane jest na ostatni guzik. Już niedługo pomieszczenia zostaną zaplombowane tak, by nikt nie miał do nich dostępu. Organizatorzy robią to przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Podkreślają, że nie mogą sobie pozwolić na wpadki związane z bezpieczeństwem gości.

Ale hale MTP to nie wszystko. Goście zatrzymywać się będą w najróżniejszych hotelach. Tutaj też trzeba dbać o to, by nic im się nie stało. Dlatego już teraz strażacy uczestniczą w ćwiczeniach przeciwpożarowych. Choć hotele takie jak Sheraton, czy NH Poznań należą do najlepszych i najbezpieczniejszych - trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność. Podczas konferencji strażacy będą zmobilizowani jeszcze bardziej niż zwykle. To oczywiste, że najlepiej byłoby, gdyby w czasie Konferencji nic złego się nie wydarzyło - mówi strażak.Ale jeśli dojdzie do pożaru - na pewno będziemynatychmiast na miejscu i zrobimy wszystko, by goście czuli się bezpiecznie.

Służby miejskie zapewniają, że podczas Konferencji Klimatycznej zadbają o gości. W mieście pojawią się dodatkowi policjanci, w miejscach spotkańnie zabraknie ambulansów i lekarzy. Wszystko po to, by przedstawiciele ONZ zechcieli do nas wrócić.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro