Reklama
Reklama

Kolejna obwodnica coraz bliżej: wybrano najkorzystniejszą ofertę w przetargu

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. GDDKiA Poznań

Chodzi o obwodnicę Żodynia w ciągu drogi krajowej nr 32.

Oferta firmy INFRACOM Kościan (32 679 870,00 zł) została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Żodynia w ciągu drogi krajowej nr 32. Zadanie obejmuje zaprojektowanie, uzyskanie wszystkich niezbędnych decyzji administracyjnych i budowę obwodnicy - poinformowała Alina Cieślak z GDDKiA w Poznaniu.

Jeśli od dokonanego wyboru nie wpłyną odwołania, możliwe będzie podpisanie umowy. Inwestycja realizowana będzie w systemie Projektuj i buduj. Termin realizacji to 33 miesiące, w tym 10 miesięcy na prace projektowe
- dodała.

W ramach inwestycji powstanie nowy odcinek drogi o długości około 3,3 km. Obwodnica Żodynia wyprowadzi z miejscowości ruch tranzytowy, koncentrujący się w ciągu DK32, stanowiącej połączenie pomiędzy drogami ekspresowymi S3 i S5. Inwestycja powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

W ramach Programu w województwie wielkopolskim powstanie łącznie osiem obwodnic:
Gostynia w ciągu DK12
Koźmina Wielkopolskiego w ciągu DK15
Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa w ciągu DK15
Kamionnej w ciągu DK24
Kalisza w ciągu DK25
Strykowa w ciągu DK32
Żodynia w ciągu DK32
Grzymiszewa w ciągu DK72


Szacuje się, że koszt budowy 100 obwodnic w Polsce to prawie 28 miliardów złotych. Inwestycje mają być finansowane ze środków Krajowego Funduszu Drogowego prowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
2℃
Poziom opadów:
3.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
27.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro