Reklama

W Poznaniu zmarł mężczyzna, który otrzymał szczepionkę na Covid-19

Zdjęcie ilustracyjne | fot. LuAnn Hunt / Pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. LuAnn Hunt / Pixabay.com

Tak wynika z raportu publikowanego przez Ministerstwo Zdrowia.

W raporcie przedstawiającym niepożądane odczyny poszczepienne pojawiła się informacja o zgonie poznaniaka. Mężczyzna zmarł 24 marca i wiadomo, że wcześniej przyjął szczepionkę na Covid-19. Nie podano więcej szczegółów. Nie wiadomo więc, ile lat miał mężczyzna, a także czy np. na coś chorował. Wiadomo natomiast, że jest to trzeci zgon w regionie osoby, która wcześniej przyjęła szczepionkę i została wpisana do ministerialnego raportu NOP.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W ciągu ostatniego tygodnia w Wielkopolsce zgłoszono ponad 15 NOP-ów, w tym jeden zgon. Inne niepożądane odczyny poszczepienne charakteryzowały się przede wszystkim "zaczerwienieniem i krótkotrwałą bolesnością w miejscu wkłucia". W jednym przypadku, zarejestrowanym w Poznaniu, kobieta, która otrzymała szczepionkę zgłosiła zawroty głowy chwilę po zastrzyku. Zrobiło jej się ciemno przed oczami, a następnie pojawiły się nudności i mrowienie skóry. Kobieta miała podwyższone ciśnienie i wrażenie obrzęku gardła. Jeszcze inne symptomy to biegunka, ból głowy czy wymioty. Osoba, która zgłosiła takie objawy trafiła do szpitala.

- Od pierwszego dnia szczepienia (27.12.2020 r.) do Państwowej Inspekcji Sanitarnej zgłoszono 5362 niepożądanych odczynów poszczepiennych, z czego 4582 miały charakter łagodny - czyli zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia - podaje Ministerstwo Zdrowia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
20℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.35 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro