Reklama
Reklama

324 krzaki konopi i 2 zatrzymanych na południu Wielkopolski

fot. policja

Do zatrzymania doszło pod Ostrzeszowem.

- 18 marca Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie została powiadomiona przez funkcjonariuszy z Centralnego Biura Śledczego Policji w Kielcach o ujawnieniu podczas przeszukania na terenie posesji w miejscowości Kochłowy, realizowanego wspólnie z funkcjonariuszami z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie, pojemników z suszem roślinnym w postaci marihuany o wadze ok. 600 gr - wyjaśnia Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej policji.

Na miejsce skierowano policjantów z Ostrzeszowa, którzy dokonali kolejnych przeszukań. - Na terenie hali produkcyjnej ujawnili plantację konopi indyjskich, na której rosły 324 drzewka - dodaje. Zabezpieczono też 45 gr amfetaminy.

Zatrzymano 3 osoby w wieku 24, 26 i 48 lat. Wobec 26-latka i 48-latka zastosowano tymczasowy areszt na 3 miesiące.

To część większych działań prowadzonych przez m.in. CBŚP, KAS i Straż Graniczną nie tylko w Wielkopolsce, ale też w województwach opolskim, mazowieckim i łódzkim. - Na terenie województwa opolskiego w pomieszczeniach gospodarczych znajdowały się maszyny do krojenia i suszenia tytoniu. W województwie łódzkim w hali ukryty był magazyn, a w nim oraz na naczepach samochodów znajdowało się łącznie ponad 32 tony tytoniu. W pomieszczeniach gospodarczych na terenie województwa mazowieckiego znajdowały się gilzy i worki z tytoniem. Według wstępnych szacunków Skarb Państwa mógł być narażony na straty rzędu ponad 27 mln zł. Funkcjonariusze zatrzymali 5 osób oraz zabezpieczyli mienie o wartości 235 tysięcy złotych - informują służby zaangażowane w sprawę.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Groźna pogoda w Wielkopolsce. Strażacy odebrali około 200 zgłoszeń
33℃
18℃
Poziom opadów:
12.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
10.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro