Reklama
Reklama

Kolejne inwestycje na osiedlu Krzyżowniki-Smochowice. Dwie ulice zyskają nowe nawierzchnie

fot. PIM

Ul. Trzebiatowska na odcinku od ul. Elbląskiej do Tczewskiej oraz ul. Tczewska na odcinku od ul. Trzebiatowskiej do ul. Lubowskiej zostaną przebudowane.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który wyłoni wykonawcę robót budowlanych na ulicy Trzebiatowskiej.

Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych robót i wdrożenie organizacji ruchu będzie miał maksymalnie 130 dni od podpisania umowy. Efektem inwestycji będzie znacząca poprawa komfortu i bezpieczeństwa poruszania się pieszych, rowerzystów i kierowców - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Odcinek objęty inwestycją, znajdujący się w strefie ograniczonej prędkości do 30 km/h, otrzyma przede wszystkim nową nawierzchnię z kostki betonowej. Ul. Trzebiatowska nie będzie miała wyodrębnionej jezdni i chodników. Zostanie dostosowana do ruchu jednokierunkowego z dopuszczonym kontraruchem rowerowym. Pojawią się na niej również dwa progi zwalniające. Ulica będzie odwadniana za pomocą wpustów do kanalizacji deszczowej - informują urzędnicy PIM.

W kolejnym etapie zostanie także przebudowana sąsiednia ul. Tczewska na odcinku od ul. Trzebiatowskiej do ul. Lubowskiej. Zakres prac zaplanowanych na tej ulicy obejmuje położenie nowej nawierzchni, budowę odwodnienia i zatoki parkingowej, przebudowę i budowę chodników oraz wymianę oświetlenia - dodają.

Zainteresowane udziałem w przetargu firmy mogą składać oferty do 9 kwietnia 2021 r.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
2℃
Poziom opadów:
3.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
27.60 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro