Reklama

Dziś niedziela handlowa. Mimo obostrzeń autobusy podjeżdżają pod galerie

fot. ZTM

Mimo restrykcji, które obowiązują od soboty zgodnie z planem wzmocniona zostanie komunikacja autobusowa dojeżdżająca do centrów handlowych, ponieważ część sklepów i punktów usługowych może cały czas w nich działać.

W niedzielę linie autobusowe nr 180 i 184 funkcjonować będą zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy. Autobusy linii nr 180 wykonywać będą kursy do centrum handlowego przy ul. Sycowskiej, a autobusy linii nr 184 obsługiwać będą przystanki przy centrum handlowym przy ul. Szwajcarskiej - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Na liniach podmiejskich komunikacja odbywać się będzie według świątecznego rozkładu jazdy. Dodatkowo autobusy linii nr 611, 703, 705 i 707 będą dojeżdżać do przystanku - Sycowska Centrum Handlowe, a nr 811, 812, 813 do przystanku Swadzim/Auchan - dodaje rzecznik.

Przypominamy o zmianach. Od soboty wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 zostały zamknięte. Centra i galerie handlowe pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. Co ważne w placówkach handlowych na targu lub poczcie będą obowiązywały nowe limity osób to 1 osoba na 15 m2 - w sklepach do 100 m2 oraz 1 osoba na 20 m2 - w sklepach powyżej 100 m2.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
1.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro