Reklama
Reklama

W szpitalu tymczasowym na MTP uruchamiają kolejne moduły. Będzie więcej łóżek dla pacjentów z koronawirusem

fot. WUW Poznań

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński wydał kolejne decyzje o zwiększeniu liczby łóżek dla pacjentów z COVID-19.

Do końca tygodnia zostanie oddanych pacjentom ponad 300 łóżek w całym regionie.

Cały czas ogromnym wysiłkiem dyrektorów szpitali, lekarzy, białego personelu staramy się zabezpieczyć województwo w łóżka dla pacjentów. Zgodnie z wydanymi decyzjami od 15 marca do dzisiaj zostało utworzonych ponad 1000 miejsc na II poziomie zabezpieczenia dla pacjentów z COVID-19 - mówi wojewoda Michał Zieliński.

W Wielkopolsce na wszystkich poziomach zabezpieczenia wolnych jest 609 łóżek z 2938 dostępnych. Do niedzieli nowe miejsca dla pacjentów uruchomi: Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim, Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie, Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Chodzieży , Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Gostyniu, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Obornikach, Szpital Powiatowy w Złotowie oraz Szpital w Puszczykowie. W sumie zwiększenia dotyczą ponad 300 łóżek - informuje Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Wielkopolski oddział NFZ każdego dnia rekomenduje wojewodzie dalsze uruchamianie łóżek dla pacjentów leczonych z powodu COVID-19. Tylko od soboty 27 marca do końca miesiąca, wojewoda może wydać kolejne decyzje na utworzenie ponad 400 miejsc w wielkopolskich szpitalach.

Abyśmy mogli przesłać wojewodzie rekomendacje, rozmawialiśmy z dyrektorami szpitali, z każdym z nich indywidualnie omawiamy ich możliwości i potencjał
- mówi Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Postawa przedstawicieli szpitali jest bardzo budująca, zdecydowana większość z nich rozumie obecną sytuację i potrzeby pacjentów i stara się tak przeorganizować pracę w swojej placówce, aby wygospodarować jak najwięcej łóżek covidowych. Rozumiemy, jaki to jest wysiłek i bardzo za to dziękujemy - dodaje.

W szpitalu tymczasowym na Międzynarodowych Targach Poznańskich został uruchomiony nowy moduł, który zapewni kolejnych 28 miejsc dla zakażonych koronawirusem. Szpital dysponuje aktualnie 234 miejscami. Po uruchomieniu w weekend kolejnego modułu, szpital będzie dysponował 262 miejscami dla pacjentów - kończy Stube.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
23℃
15℃
Poziom opadów:
5.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro