Reklama

Śnieżyce w pełnym rozkwicie: prawdopodobnie ostatni taki weekend, by je zobaczyć

fot. Nadleśnictwo Łopuchówko
fot. Nadleśnictwo Łopuchówko

Korzystna pogoda sprawiła, że w Śnieżycowym Jarze zrobiło się wyjątkowo pięknie.

- Wystarczyło kilka dni i mamy 100%, jest ciepło i śnieżyca w pełni prezentuje swoje wdzięki. Mamy oficjalne potwierdzenie z CSWLąd. W najbliższy weekend 27-28 marca na terenie poligonu Biedrusko nie są planowane żadne zajęcia, mogące ograniczyć dostęp do Śnieżycowego Jaru - informuje Nadleśnictwo Łopuchówko.

Oznacza to jedno - wszyscy chętni mogą w sobotę i niedzielę zobaczyć śnieżyce na własne oczy. Być może będzie to ostatnia szansa, by zobaczyć kwiaty w pełnym rozkwicie. Szybko bowiem przekwitają.

Przypominamy, że choć lokalizacja Śnieżycowego Jaru od lat pozostaje ta sama, w tym roku obowiązują pandemiczne zasady w trakcie zwiedzania rezerwatu. Jakie? - Na ścieżce turystycznej w rezerwacie oraz będącej jej częścią kładce widokowej, ustalony zostaje ruch jednokierunkowy, tym samym WEJŚCIE do rezerwatu możliwe będzie WYŁĄCZNIE od jego POŁUDNIOWEJ części - zgodnie z mapą. Kierunek dotarcia do wejścia oraz kierunek ruchu w samym rezerwacie zostaną odpowiednio i czytelnie oznakowane - wyjaśniają leśnicy. - Na ścieżce turystycznej wprowadzony został obowiązek zakrywania ust i nosa - dodają.

Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro