Reklama
Reklama

Kolejni kandydaci na terytorialsów ukończyli "pętlę taktyczną"

fot. 12WBOT
fot. 12WBOT

Egzamin odbył się tym razem na poligonie w Wyciążkowie koło Leszna.

Szkolenie na żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej trwa 3 lata, ale pierwszy egzamin - pętlę taktyczną - zdaje się już na początku drogi. Tym razem przystąpiło do niego 52 rekrutów. Egzamin odbył się w czwartek. - Egzamin miał na celu sprawdzenie poziomu wyszkolenia i przygotowania kandydatów na żołnierzy OT. Egzamin rozpoczął się alarmem i wymarszem w rejon działań, gdzie rekruci zostali wprowadzeni w sytuację taktyczną. W czasie "pętli" sprawdzeniu podlegały umiejętności nabyte w trakcie szkolenia takie jak: posługiwanie się uzbrojeniem, maską przeciwgazową, nawigowanie przy pomocy busoli, udzielanie pomocy medycznej na polu walki - mówi ppor. Tomasz Molski, dowódca kompanii szkolnej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Ze względu na pandemię, zajęcia prowadzone są zgodnie z wytycznymi sanitarno-epidemicznymi, a rekruci przed rozpoczęciem zajęć musieli mieć negatywny wynik testu na Covid-19. - Z powodu obostrzeń, na cały okres szkolenia, do każdej z grup przydzieleni zostali stali instruktorzy a grupy szkoleniowe są separowane od siebie. Dotyczy to również zakwaterowania, transportu oraz żywienia. Dowódcy na bieżąco monitorują sytuację epidemiologiczną w swoim stałym rejonie odpowiedzialności - wyjaśnia kpt. Marcin Misiak z 12 WBOT.

W sobotę odbędzie się przysięga wojskowa, w której nie wezmą udziału bliscy przyszłych żołnierzy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
51.02 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro