Reklama
Reklama

Problemy z nowymi parkingami Park & Ride?

fot. Widz WTK
fot. Widz WTK

W środę nie można było skorzystać z parkingu przy rondzie Starołęka, a na tym przy ulicy Św. Michała nie działała kasa.

O sprawie poinformował nas widz WTK. - Parking przy rondzie Starołęka nieczynny, jakieś prace serwisowe - napisał. Okazało się, że problemy występowały też w środę na parkingu przy ulicy Świętego Michała. Tam nie działała kasa.

Zapytaliśmy w Zarządzie Transportu Miejskiego, czy rzeczywiście są problemy z nowymi parkingami. - Trzy nowe parkingi typu Park & Ride znajdują się obecnie w tzw. rozruchu technologicznym. Dlatego technicy codziennie na bieżąco monitorują stan techniczny urządzeń znajdujących się na tych obiektach, tak aby jak najlepiej służyły użytkownikom - wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski z ZTM. - Kontrola odbywa się dwutorowo - fizycznie na parkingu oraz zdalnie poprzez specjalistyczne łącza elektroniczne przygotowane do tego celu. Od momentu uruchomienia (15 marca br.) obiektów P&R Rondo Starołęka, Biskupińska oraz św. Michała, nie odnotowaliśmy żadnych znaczących utrudnień, a wszystkie ewentualne drobne regulacje wykonujemy "od ręki". Jedyne chwilowe trudności występowały w środę na parkingu przy ul. Wagrowskiej (P&R Rondo Starołęka), gdzie działały służby techniczne w celu natychmiastowego przywrócenia parkingu do prawidłowego działania - zapewnia.

- W momencie zauważenia jakiejkolwiek nieprawidłowości w działaniu urządzeń parkingowych, prosimy i zachęcamy do zgłaszania usterek za pomocą systemu interkom, znajdującego się w terminalu wjazdowym i wyjazdowym oraz w kasie parkingowej na każdym parkingu - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro