Reklama
Reklama

Na Podolanach drogę gruntową załatano asfaltem

fot. fb / Osiedle Podolany w Poznaniu

Zdjęcia prowadzonych prac pojawiły się w internecie.

Mieszkańcy nie kryli swojego zdziwienia. Cała sytuacja została opisana na lokalnej stronie w mediach społecznościowych. Dotyczy ona łatania dziur za pomocą asfaltu na ul. Wicherkiewicz na poznańskich Podolanach. Jak zaznaczyli mieszkańcy droga jest gruntowa.

Do sprawy odniosła się rzeczniczka ZDM odpowiadając mieszkańcom. Ulica Wicherkiewicz jest w części gruntowa, a w części utwardzona pofrezem. Odcinek gruntowy był wczoraj równany. Dziś Zakład Robót Drogowych prowadził prace na drugim odcinku. Ubytki w nawierzchni były tam łatane masą asfaltową. Zastosowanie punktowo pofrezu lub tłucznia byłoby nieskuteczne, nie można właściwie zagęścić takiego materiału na tak utwardzonej drodze. Niezagęszczony materiał zostałby wyrzucony z ubytków przez koła przejeżdżających samochodów - poinformowała Agata Kaniewska.

Ponowne rozłożenie pofrezu na całym odcinku ulicy spowodowałoby podniesienie niwelety jezdni w stosunku do istniejących zjazdów i zalewanie posesji przy opadach deszczu, bo droga ta nie ma odwodnienia. Przebudowa drogi wymaga najpierw budowy kanalizacji deszczowej - dodała podkreślając, że są to jedynie prace doraźne i utrzymaniowe.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro