Reklama
Reklama

Znana posłanka wolontariuszką w punkcie szczepień na MTP

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Czytelnik

Jadwiga Emilewicz pomaga już od kilku tygodni.

Była wicepremier Jadwiga Emilewicz to posłanka wybrana w Poznaniu. W połowie stycznia prawdziwą burzę w mediach wywołała informacja o tym, że Jadwiga Emilewicz mimo obostrzeń wybrała się z rodziną na narty w góry. Dziś "Głos Wielkopolski" informuje, że posłankę można spotkać w punkcie szczepień na MTP. Parlamentarzystka zgłosiła się do punktu w ramach wolontariatu. W żółtej koszulce - charakterystycznej dla wolontariuszy pomaga osobom zgłaszającym się na szczepienie. Mylące jest imię na identyfikatorze - "Basia", choć Jadwiga Emilewicz przyznaje, że słyszy, iż podobna jest do posłanki.

To już mój piąty tydzień na MTP. Przychodzę tu od poniedziałku do czwartku, najczęściej w pierwszej części dnia od godziny 8 do 12, ale też zdarza się, że jestem od 12 do 16
- mówi w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" parlamentarzystka. Dla mnie to bardzo ważne, ponieważ mam kontakt z każdym obywatelem. Cieszę się, że mam okazję rozmawiać, ale także pomóc. W drugim dniu mojego wolontariatu pojawiło się opóźnienie w transporcie szczepionek z Warszawy. Skontaktowałam się z ministrem Dworczykiem i poprosiłam o to, by dojechały one szybciej, a osoby oczekujące na szczepienie nie musiały zbyt długo czekać - dodaje.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro