Reklama
Reklama

Samorząd przedłuża wsparcie finansowe przeciwko COVID-19

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu z ramienia Samorządu Województwa Wielkopolskiego przeznaczył dodatkowe środki w ramach projektu "STOP COVID-19. Bezpieczne systemy społeczne w Wielkopolsce", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach WRPO 2014-2020. Granty na walkę i przeciwdziałanie pandemii otrzymają tylko te podmioty, które złożyły wniosek do 31 października 2020 roku, ale nie otrzymały dofinansowania ze względu na wyczerpanie puli środków.

Zrealizowany w ubiegłym roku projekt "STOP COVID-19. Bezpieczne systemy społeczne w Wielkopolsce" miał na celu wsparcie wielkopolskich jednostek samorządu terytorialnego w walce z epidemią COVID-19. Efektem tego wsparcia było dofinansowanie m.in. ośrodków pomocy społecznej, specjalistycznych ośrodków wsparcia dla ofiar przemocy czy schronisk dla osób w kryzysie bezdomności oraz innych podmiotów zajmujących się pomocą społeczną. Środki o łącznej kwocie ponad 28,8 mln zł przeznaczono m.in. na zakup sprzętu niezbędnego do zwalczania COVID-19, testów na obecność COVID-19 oraz doposażenia stanowisk pracy w środki ochrony osobistej czy dodatki do wynagrodzeń. Wszystko po to, by zabezpieczyć zdrowie i życie pracowników instytucji pomocy i integracji społecznej oraz ich podopiecznych.

Ze względu na duże zainteresowanie projektem i wyczerpanie puli środków finansowych, niektóre jednostki nie otrzymały grantu, a ich wnioski znalazły się na liście rezerwowej. W obliczu wciąż trudnej sytuacji epidemicznej, Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął decyzję o przedłużeniu projektu "STOP COVID-19. Bezpieczne systemy społeczne w Wielkopolsce" do połowy br. Oznacza to, że instytucje, które złożyły wniosek o dofinansowanie do 31 października 2020 roku, ale go nie otrzymały, teraz mają szansę dostać środki na przeciwdziałanie epidemii COVID-19. Granty udzielane będą maksymalnie na okres 6 miesięcy, nie dłużej niż do dnia 30.06.2021 r.


Więcej informacji:

www.rops.poznan.pl/projekty/stop-covid-19

https://rops.poznan.pl/wp-content/uploads/2021/02/Stop_Covid-19_Procedura-powierzenia-grant%C3%B3w-wersja-2.0.-10-luty-2021.pdf

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro