Reklama
Reklama

Znieważyli prezydenta Andrzeja Dudę w trakcie imprezy, stanęli przed sądem

fot. Jakub Szymczuk / KPRP

Chodzi o trzech uczniów.

Jak podaje TOK FM, w czerwcu ubiegłego roku w Sulmierzycach odbywała się impreza, w której udział brali uczniowie kilku szkół ponadpodstawowych. Świętowali początek wakacji. 3 nastolatków w trakcie imprezy pocięło i podpaliło baner, na którym widniał wizerunek Andrzeja Dudy. Dodatkowo pojawiły się obraźliwe hasła - np. "je*** Dudę". Wszystko nagrano smartfonem. Wieść o zachowaniu imprezowiczów szybko rozniosła się wśród mieszkańców, choć impreza miała charakter zamknięty. Jednym z uczestników był syn lokalnej radnej z Prawa i Sprawiedliwości, który opowiedział mamie, co stało się w trakcie imprezy. Kobieta powiadomiła natomiast policję.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Ostatecznie uczniowie odpowiadają za swój czyn przed sądem w Kaliszu. Właśnie rozpoczął się proces. Nastolatkowie przeprosili przed sądem za swoje zachowanie. Jak zapewniali, ich celem nie była obraza głowy państwa, choć nie popierają Andrzeja Dudy. Grozi im do 3 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro