Reklama

Skradziony w Poznaniu rower odnalazł się po 6 latach

fot. Policja

Policjantki z Wrześni odzyskały rower, który 6 lat temu skradziono w Poznaniu.

W poniedziałek o godzinie 19:05 policjanci z Wydziału Prewencji zostali skierowani przez Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni na interwencję na ulicę Słowackiego. Według zgłoszenia "przed blokiem ma leżeć pijany mężczyzna, a obok niego rower".

Na miejsce udał się patrol złożony z dwóch funkcjonariuszek. Mężczyzna był w tak silnym upojeniu alkoholowym, że na miejsce została wezwana załoga pogotowia ratunkowego. Do ich przyjazdu nietrzeźwym zajęły się interweniujące policjantki.

- Po przejęciu mężczyzny przez ratowników, zaczął on z czasem odzyskiwać świadomość co pozwoliło funkcjonariuszkom na sprawdzenie legalności posiadania przez mężczyznę roweru. I to był dobry krok, ponieważ okazało się, że rower został skradziony z terenu Poznania w 2015 roku, a wartość poniesionych strat wyniosła 1800 złotych - relacjonował sierż. szt. Adam Wojciński.

Następnego dnia 45-latek pochodzący z Wrześni został przesłuchany na okoliczność tego zdarzenia. Materiały zostaną przekazane do poznańskich dochodzeniowców celem wyjaśnienia tej sprawy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
2.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro