Reklama
Reklama

Homokomando zorganizuje "trening solidarnościowy" w centrum Poznania

fot. SatyaPrem z Pixabay
fot. SatyaPrem z Pixabay

Park Adama Mickiewicza ma być areną treningu grupy "Homokomando".

Jej członkowie określają samych siebie jako gejowską drużynę sportową. Środowe wydarzenie to efekt zajścia, do którego doszło tydzień temu w Gdańsku. - Organizujemy trening solidarnościowy, by pokazać nasz sprzeciw wobec aktów terroryzmu skierowanych wobec osób LGBT+, a szczególnie napadu 30 facetów na trening Homokomando Gdańsk w zeszłą środę - tłumaczą organizatorzy.

- Bo nie damy odebrać sobie radości! Trening poprowadzi Kamil Siemaszko, czterokrotny mistrz Polski w boksie tajskim. Podczas treningu poznamy podstawy samoobrony opartej o elementy Muay Thai. Spokojnie, każdy da radę, dostosujemy poziom trudności do wszystkich obecnych. Będzie muzyka, i dużo tęczy! Wpadajcie koniecznie - dodają.

Jak deklarują, trening współorganizowany jest przez Społeczność LGBT+ UAM i Grupę Stonewall.

Wspomniane "Stowarzyszenie Społeczności LGBT+ UAM" powstało w październiku ubiegłego roku. Jak czytamy na oficjalnej witrynie UAM, "będzie zrzeszać osoby, którym bliskie jest kreowanie na Uniwersytecie przestrzeni wolnej od uprzedzeń i dyskryminacji ze względu na orientacje seksualna i tożsamość płciową, poszanowanie praw człowieka oraz wzmacnianie idei równości, różnorodności, szacunku i życzliwości w kontaktach międzyludzkich. Stowarzyszenie będzie podejmować działania na rzecz integracji osób LGBT+ pracujących i studiujących na UAM oraz ich sojuszników i sojuszniczek. Celem jest również zwiększenie widoczności osób LGBT+ w życiu akademickim." W skład jego grupy założycielskiej weszli pracownicy (doktorzy i profesorowie) kilku wydziałów UAM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
5.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro