Reklama
Reklama

Nieoficjalnie: kolejne obostrzenia od nowego tygodnia. Podczas Wielkanocy kościoły pozostaną otwarte

fot. Włodzimierz Hoppel

Trwają spekulacje dotyczące kolejnych obostrzeń.

Jak podaje Wirtualna Polska, powołując się na swoje nieoficjalne ustalenia, "rząd Mateusza Morawieckiego szykuje się do wprowadzenia twardego lockdownu w Polsce." Miałoby to nastąpić w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Sprawa ma być właściwie przesądzona, a "bezpieczniki" to poziom 30 tys. zakażeń lub 500 zgonów dziennie, co według prognoz może nastąpić w środę lub czwartek.

Pod uwagę bierze się zmniejszenie liczby klientów w sklepach i kościołach, zamknięcie sklepów z elektroniką i materiałami budowlanymi czy przemieszczanie się jedynie w towarzystwie najbliższej rodziny.

Rząd ponownie ma apelować o spędzenie Wielkanocy w gronie najbliższych i rezygnację z podróży. W ostatniej decyzji ma zapaść decyzja w sprawie usług (m.in. salonów kosmetycznych i fryzjerskich). Z kolei w okresie świąt otwarte pozostaną kościoły i cmentarze.

Według informatorów Wirtualnej Polski nie będzie zakazu przemieszczania się. Rząd nie będzie podważać wyroku Sądu Najwyższego, który uznał ograniczanie konstytucyjnych wolności w drodze rozporządzenia za niezgodne z prawem.

  • Aktualizacja
    wtorek, 23.03.2021 r., godz. 18.12
    Aktualizacja
    wtorek, 23.03.2021 r., godz. 18.12
    Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej potwierdzi, że nowe obostrzenia zostaną ogłoszone w czwartek.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro