Reklama

Szczepienia w szpitalu HCP w ścisku i tłumie. Mnóstwo skarg od mieszkańców, na miejsce wezwano policję

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Do naszej redakcji docierają kolejne sygnały o absurdalnych zasadach szczepień na Covid-19 w szpitalu HCP.

Już na początku marca wskazywaliśmy, że w szpitalu HCP na Wildzie jest problem ze szczepieniami. Osoby, które przyszły się wówczas zaszczepić, stały ściśnięte w tłumie, oczekując bardzo długo na swoją kolej, choć teoretycznie były zapisane na konkretną godzinę. Telewizja WTK skontaktowała się wtedy z koordynatorką szczepień w szpitalu HCP Magdaleną Piątkowską i ta zapewniła, że wszystkie uwagi od widza "będą uwzględniać".

Tymczasem do naszej redakcji docierają kolejne sygnały od oburzonych mieszkańców. - 23.03.2021 - szpital HCP w Poznaniu - szczepienia seniorów. Godzina 12.00. Do szczepień nie weszły jeszcze osoby z godz. 9.30. A osoby umówione np. na 11.30 nie wiedzą jak długo będą czekać na wietrze i zimnie! NIKT nie wyszedł do nich z informacją, telefonów w HCP nikt nie odbiera. Według informacji na stronie, koordynatorką szczepień jest mgr Magdalena Piątkowska. Chciałabym jej "pogratulować" sprawnej organizacji i zadbania o seniorów - napisała do nas czytelniczka.

Takich sygnałów mamy więcej. - Informuję, że nic się nie zmieniło. W dniu 22.03. rodzice znajomego byli umówieni na godzinę 14, a szczepienie otrzymali po godzinie 16. Po co w takim razie wyznaczane są te godziny? Proszę o zainteresowanie się sprawa, bo to jakiś absurd - napisał do nas czytelnik.

- Proponuję zainteresować się sytuacją w punkcie szczepień HCP! To jest tragedia, gdzie emeryci ściśnięci jeden na drugim, kolejki na kilkadziesiąt (a może i ponad 100) osób, a później będzie gadanie o tym, że młodzi nie przestrzegają obostrzeń, a szpital ma to w tyłku. Pani koordynator nie chce rozmawiać na ten temat (dzwoniliśmy, by się zainteresowali). Dzisiaj jest tragedia, zimno, może i opady deszczu będą, a później wszyscy chorzy - pisze Jakub.

Pod numer telefonu związany ze szczepieniami wskazany na stronie internetowej szpitala nie można się dodzwonić (jest wciąż zajęty). Napisaliśmy więc wiadomość na adres mailowy podany przez szpital. Czekamy na odpowiedź. Tymczasem dziennikarz Telewizji WTK rozmawiał z prezesem Centrum Medycznego HCP Lesławem Lenartowiczem, który zapewnił, że problem zostanie rozwiązany, a mieszkańcy będą zapraszani na konkretną godzinę. Niestety przy szpitalu wciąż tłum czeka na szczepienie i sytuacja wydaje się być coraz bardziej napięta - na miejsce wezwano nawet patrol policji. Potwierdza to Marta Mróz z poznańskiej policji. - Otrzymaliśmy zgłoszenie od mieszkańca o tym, że osoby czekające w kolejce do punktu szczepień nie przestrzegają reżimu sanitarnego. Patrol jest już na miejscu - mówi.


 • Aktualizacja
  wtorek, 23.03.2021 r., godz. 13.12
  Aktualizacja
  wtorek, 23.03.2021 r., godz. 13.12
  Jak informuje nasza czytelniczka, przedstawiciel szpitala zagroził, że jeśli ludzie oczekujący na szczepienie się nie uspokoją, punkt zostanie zamknięty.
 • Aktualizacja
  wtorek, 23.03.2021 r., godz. 13.41
  Aktualizacja
  wtorek, 23.03.2021 r., godz. 13.41
  Jak relacjonuje Piotr Kotwicki z WTK, szpital poinformował osoby oczekujące na szczepienie, że jest 3-godzinne opóźnienie. Na miejscu zostać mają jedynie osoby, które miały przyjąć szczepionkę przed 11.00, a reszta ma wrócić w kolejnych godzinach. Policjanci utworzyli tu szpaler, by umożliwić ludziom bezpieczne przemieszczanie się.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.25 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro