Reklama
Reklama

Nietypowe rozwiązanie dominikanów: na Triduum Paschalne tylko z imiennym zaproszeniem

fot. Google Street View

W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę w mszy będą mogły uczestniczyć tylko osoby z zaproszeniami.

Poznańscy dominikanie o takim rozwiązaniu poinformowali w internecie. - Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną i obowiązujący limit wiernych w kościele, w bieżącym roku uczestnictwo w Triduum Paschalnym wewnątrz świątyni będzie możliwe za okazaniem imiennego zaproszenia. Aby otrzymać zaproszenie na wybrany dzień Triduum Paschalnego, należy wcześniej osobiście zgłosić swój udział telefonicznie, dzwoniąc w Wielki Poniedziałek (29.03) w godzinach od 9.00 - 16.00 pod numer telefonu: 696 689 865 - tłumaczą.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Jedna osoba będzie mogła uczestniczyć wyłącznie w jednym dniu Triduum. - Na zaproszeniu widnieć będzie imię i nazwisko oraz wskazane miejsce w ławce lub na krzesłach. Osoby z zaproszeniami będą mogły zajmować miejsce w kościele za okazaniem zaproszenia w Wielki Czwartek i Piątek w godzinach 18.15 - 18.45, a w Wielką Sobotę w godzinach 20.15 - 20.45 - dodają.

Wierni bez zaproszeń będą mogli pojawić się na dziedzińcu kościoła, na którym pojawią się ogrzewane namioty oraz telebim. Wierni będą musieli mieć zasłonięte usta i nos wyłącznie maseczką i utrzymywać dystans co najmniej 2 metrów. Wszyscy będą mogli natomiast wziąć udział w uroczystościach za pośrednictwem internetu - będą one transmitowane na kanale Dominikanie Poznań na YouTube.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro