Reklama
Reklama

W poznańskim kościele nie są przestrzegane limity wiernych?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Himsan / pixabay.com

Do naszej redakcji napisała w tej sprawie czytelniczka.

Chodzi o świątynię na Grunwaldzie, konkretnie przy ulicy Swoboda. - Na drzwiach wisi kartka, że może wejść 50 osób, a wcześniej było 35. I tyle powinno być. Moja babcia idzie wcześniej, żeby czuć się bezpiecznie. Siada, a później przychodzi tyle ludzi... To jest niepoważne. Dotyczy to wszystkich niedzielnych mszy, dróg krzyżowych... - pisze nasza czytelniczka.

Zdaniem czytelniczki na każdej z niedzielnych mszy w kościele Św. Jerzego było około 120 osób. - W tygodniu na 19.00 jest trochę więcej niż 50. Najgorsze są niedziele i drogi krzyżowe. Wystarczy, żeby kościelny, czy któryś wikary przypilnował. Na wejściu też nie ma żadnego płynu do dezynfekcji. W dodatku proboszcz na kazaniach drwi z ludzi, którzy oglądają mszę w telewizji - dodaje czytelniczka. - Pełen kościół ludzi. W ławkach pełno - kończy.

Próbowaliśmy skontaktować się z parafią, ale bezskutecznie.

Podobne sygnały otrzymujemy też z innych parafii w mieście. Zgodnie z obowiązującymi regulacjami wprowadzonymi przez pandemię koronawirusa, w kościele ograniczono liczbę wiernych mogących brać udział w mszach. Obecnie to jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni. Podczas jednej z ostatnich konferencji minister zdrowia zaznaczył, że nie jest wykluczane wprowadzanie dalszych ograniczeń. Wszystko przez to, że zbliża się Wielkanoc, a sytuacja pandemiczna w kraju jest zła.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
13.50 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro