Reklama
Reklama

Nie będzie zabudowy Fortu VIIa?

Wizualizacja | fot. Constructa Plus

Fort VII a znajduje się na terenie zielonym tuż przy miejscu, w którym ulica Marcelińska przechodzi w Wałbrzyską. Od kilkunastu lat jego właścicielem jest deweloper - firma Constructa Plus, która ma na swoim koncie m.in. odbudowę kamienicy Żelazko w centrum Poznania.

Jak już nie raz informowaliśmy na łamach naszego portalu teren należący do dewelopera ma 9 hektarów. Inwestor planuje pełne odrestaurowanie powojskowego obiektu i przekształcenie go w centrum kulturalne, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy. W planach jest także wybudowanie tu nowych mieszkań, na obrzeżach tego terenu.
Od początku inwestycja budziła wiele kontrowersji - szczególnie informacja dotycząca budowy mieszkań i wycięcia drzew, choć deweloper deklarował, że większość drzew zostanie na swoim miejscu. Część z kolei miała zostać przesadzona.

Prawo do miasta poinformowało, o zablokowaniu inwestycji na terenie Fortu VIIa przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, co może skomplikować planowaną realizację i odsunąć ją w czasie.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska odmówiła uzgodnienia środowiskowego inwestycji, która miała polegać m. in. na budowie 12 bloków na terenie fortecznym. Oznaczałoby to wycinkę co najmniej 1500 drzew i byłoby niezgodne z obowiązującym planem miejscowym - inwestor planowal wykorzystać zapisy ustawy "lex deweloper" - poinformowali na portalu społecznościowym przedstawiciele Prawa do Miasta.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
23℃
15℃
Poziom opadów:
5.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro