Reklama

Do 31 marca można zapisać dziecko na dyżur wakacyjny w przedszkolu

fot. UMP
fot. UMP

Dokumenty należy pozostawić w placówce, do której na co dzień uczęszcza maluch.

Planując pracę poznańskich placówek w czasie wakacji, uwzględniono przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci i pracowników. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w przedszkolach nadal obowiązują zaostrzone zasady organizacji pracy. Zaleca się m.in. unikanie rotacji nauczycieli podczas sprawowania opieki nad dziećmi oraz taki tryb zajęć, aby w miarę możliwości maluchy z poszczególnych grup nie stykały się ze sobą. Istotne jest także zapewnienie pracownikom przedszkoli prawa do urlopu (zgodnie z kodeksem pracy) oraz umożliwienie zarządzającym placówkami przeprowadzenie niezbędnych remontów - informują miejscy urzędnicy.

Mając to wszystko na uwadze zdecydowano, że każde z poznańskich przedszkoli pozostanie otwarte przez 5 tygodni, a zamknięte przez 3,5 tygodnia. Terminy zostały wypracowane z dyrektorami poszczególnych placówek, którzy z kolei uzgodnili je z radami rodziców.

Pomyślano także o rodzicach, którzy bezwzględnie będą potrzebować opieki dla swoich dzieci, dłuższej niż 5 tygodni gwarantowane w macierzystym przedszkolu. Rozwiązaniem tej sytuacji ma być utworzenie grup międzyprzedszkolnych w szkołach podstawowych, w których w bieżącym roku funkcjonują oddziały przedszkolne. Grupy te powstaną w sześciu placówkach, znajdujących się w różnych rejonach miasta. Zasady zapisu dziecka do oddziału międzyprzedszkolnego będą podane w kwietniu - dodają urzędnicy.

Wszystkie szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
24℃
13℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro