Reklama
Reklama

Zaprezentowano najnowsze wizualizacje Areny

Wizualizacja | fot. CDF Architekci
Wizualizacja | fot. CDF Architekci

Niebawem ma być wybrany wykonawca modernizacji symbolu miasta.

Obiektem zarządzają Międzynarodowe Targi Poznańskie. O modernizacji budynku mówi się od dawna. Elewacja budynku pozostanie niezmieniona, remont przejdzie jednak dach. Zupełnie zmieni się za to wnętrze Areny. Wnętrze Areny będzie spełniać wymagania, jakie stawia się dziś obiektom widowiskowo-sportowym. Najważniejsza jest jego funkcjonalność. Po przebudowie w budynku będą się odbywać koncerty, wydarzenia teatralne, mecze siatkówki, koszykówki, rozgrywki piłki ręcznej i halowej piłki nożnej, zawody sportów walki. Zależało nam więc na maksymalnym zwiększeniu pojemności widowni - przekazywał pod koniec 2019 roku Przemysław Trawa, prezes zarządu Grupy MTP.

Poziom podłogi zostanie obniżony o 6 metrów. Pozwoli to na ustawienie nowych trybun równolegle do boiska, będą one również bardziej strome i kilkupoziomowe. Ponadto w sąsiedztwie Areny ma zostać wybudowany trzypoziomowy parking dla 700 samochodów. Powstanie również podziemny parking techniczny, przeznaczony dla obsługi wydarzeń organizowanych w hali.

Podczas wydarzeń sportowych na trybunach Areny zasiądzie maksymalnie 6500 osób. Przy okazji koncertów liczba ta ulegnie zwiększeniu do 9000 widzów.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
18℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro