Reklama

Koniec zimy? Poznaniacy wciąż palą śmieci!

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

Straż miejska w ciągu ostatnich dwóch tygodni ukarała kilkadziesiąt osób.

Już w weekend przywitamy wiosnę, ale temperatury wciąż zdecydowanie zimowe. Nie dziwi więc fakt, że ogrzewamy swoje domy. Dziwić może natomiast, że wielu mieszkańców wciąż używa do tego niedozwolonego opału.

- W ostatnich dwóch tygodniach kalendarzowej zimy mieszkańcy przekazali 168 interwencji z podejrzeniem spalania odpadów. W wyniku podjętych działań strażnicy przeprowadzili 84 kontrole "spalania" oraz 72 kontrole z zakresu uchwały antysmogowej - wyjaśnia straż miejska. - Za spalanie odpadów ukarali 27 osób, a tylko w jednym przypadku sprawa znajdzie swój finał przed Sądem. Dodatkowo, w sytuacjach niejednoznacznych, funkcjonariusze pobrali z palenisk 8 próbek popiołów. Natomiast za stosowanie niewłaściwego opału (najczęściej mokrego drewna) strażnicy ukarali 8 osób - dodaje.

500 złotych mandatu otrzymał na przykład mieszkaniec ulicy Głuchowskiej, który spalał odpady budowlane. Strażnicy wkrótce ponownie odwiedzą go, by sprawdzić czy ponownie nie łamie przepisów. W innym miejscu, przy ulicy Ziębickiej, strażnicy przyłapali natomiast na gorącym uczynku osoby zajmujące się wypalaniem kabli. - W prowizorycznym palenisku znajdowały się kawałki drewna, szmaty, plastiki itp. Mężczyźni zostali ukarani mandatem w wysokości ceny urządzenia do zdejmowania otulin z przewodów - kończy.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.28 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro