Reklama
Reklama

Koniec zimy? Poznaniacy wciąż palą śmieci!

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

Straż miejska w ciągu ostatnich dwóch tygodni ukarała kilkadziesiąt osób.

Już w weekend przywitamy wiosnę, ale temperatury wciąż zdecydowanie zimowe. Nie dziwi więc fakt, że ogrzewamy swoje domy. Dziwić może natomiast, że wielu mieszkańców wciąż używa do tego niedozwolonego opału.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- W ostatnich dwóch tygodniach kalendarzowej zimy mieszkańcy przekazali 168 interwencji z podejrzeniem spalania odpadów. W wyniku podjętych działań strażnicy przeprowadzili 84 kontrole "spalania" oraz 72 kontrole z zakresu uchwały antysmogowej - wyjaśnia straż miejska. - Za spalanie odpadów ukarali 27 osób, a tylko w jednym przypadku sprawa znajdzie swój finał przed Sądem. Dodatkowo, w sytuacjach niejednoznacznych, funkcjonariusze pobrali z palenisk 8 próbek popiołów. Natomiast za stosowanie niewłaściwego opału (najczęściej mokrego drewna) strażnicy ukarali 8 osób - dodaje.

500 złotych mandatu otrzymał na przykład mieszkaniec ulicy Głuchowskiej, który spalał odpady budowlane. Strażnicy wkrótce ponownie odwiedzą go, by sprawdzić czy ponownie nie łamie przepisów. W innym miejscu, przy ulicy Ziębickiej, strażnicy przyłapali natomiast na gorącym uczynku osoby zajmujące się wypalaniem kabli. - W prowizorycznym palenisku znajdowały się kawałki drewna, szmaty, plastiki itp. Mężczyźni zostali ukarani mandatem w wysokości ceny urządzenia do zdejmowania otulin z przewodów - kończy.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
110.62 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro