Reklama
Reklama

Kolejne zmiany na Krzywoustego: prace przy wiadukcie nad trasą idą pełną parą

fot. PIM
fot. PIM

Już w nocy z piątku na sobotę na trasie zmieni się organizacja ruchu.

Na budowie nowego wiaduktu w ciągu ulicy Kurlandzkiej sporo się dzieje. - Powstają podpory fundamentowe, które będą utrzymywać nowy wiadukt. Pierwsza ława fundamentowa podpory została zazbrojona, tym samym w czwartek rozpoczęło się betonowanie tych ważnych elementów konstrukcyjnych - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Prace obecnie skupiają się przy południowej jezdni ulicy Krzywoustego, która jest zamknięta dla ruchu kołowego. Kierowcy mają do dyspozycji tylko jezdnię północną, po której jeżdżą w dwóch kierunkach. Tworzą się tutaj korki, na co skarżą się kierowcy. - Przejazd pod wiaduktem ma ułatwić zmiana organizacji ruchu planowana na noc z 19 na 20 marca, czyli z piątku na sobotę. W ramach zmian, na dojazdach do zwężenia przy przebudowywanym wiadukcie, zlikwidowane zostaną obecnie istniejące buspasy. Tym samym kierowcy będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu, a nie dwa jak do tej pory - podają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Dzieje się także nad ulicą Krzywoustego - w rejonie skrzyżowania Kurlandzkiej i Bobrzańskiej. Tam pojawi się nowe rondo. - Kończą się tam działania związane z przebudową kolizji infrastruktury energetycznej. W miejscach, gdzie było to możliwe, została wykonana również część warstwy konstrukcyjnej - stabilizacja podłoża. W najbliższym czasie planowane jest rozpoczęcie prac brukarskich (montaż krawężników) - dodają.

Inwestycja ma się zakończyć w tym roku.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.48 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro