Reklama

Nieoficjalnie: rząd pracuje nad prawnym umocowaniem zakazu przemieszczania się

fot. Włodzimierz Hoppel

Rząd pracuje nad kolejnymi obostrzeniami.

Rano radio RMF FM informowało, że przy przekroczeniu poziomu 30 tys. zakażeń dziennie można spodziewać się m.in. kolejnych ograniczeń w handlu i zamykania lokali usługowych. Podobne wiadomości, powołując się na swoje źródła, podaje Onet.pl.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Ten sam portal pisze, że w Kancelarii Premiera Rady Ministrów trwają prace nad "prawnym umocowaniem" zakazu przemieszczania się. Jego wprowadzenie byłoby możliwe jeszcze przed Wielkanocą. - To będzie ostateczność, ale i na taki wariant zakazu przemieszczania się i pozostania w domach musimy być także przygotowani - anonimowo powiedział "ważny minister" w rządzie Morawieckiego.

Problemem dla rządu jest tutaj wyrok Sądu Najwyższego, który uwzględnił skargi kasacyjne, złożone przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Przyznano tym samym, że władza nie może ograniczać wolności osobistej przy pomocy rozporządzenia. W tej sytuacji konieczna jest ustawa lub inna regulacja. W przypadku rozwiązania z udziałem Parlamentu problemem dla PiS będzie Senat, gdzie ta partia nie ma większości.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro