Reklama

Policjanci zatrzymali "parkingowego mściciela". Rysował auta, bo stały na jego ulubionym miejscu

fot. policja
fot. policja

71-latek ze Środy Wielkopolskiej trafił do aresztu.

Na terenie jednego ze średzkich osiedli w ostatnim czasie kilka razy uszkodzono samochody zaparkowane prawidłowo na parkingu. - Ktoś rysował karoserie aut. Niekiedy uszkodzenia były na tyle poważne, że porysowany ostrym narzędziem był dosłownie cały samochód. Choć za każdym razem atakowane było inne auto to policjanci nie mieli wątpliwości, że robi to ciągle ta sama osoba - wyjaśniają funkcjonariusze.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

We wtorek sprawcę zatrzymano. Okazało się, że to 71-letni mieszkaniec osiedla. Z ustaleń policjantów wynika, że senior niszczył samochody, bo ich użytkownicy zostawiali auta na... jego ulubionym miejscu parkingowym.

Szkody oszacowano na kilka tysięcy złotych. - Niszczenie cudzej rzeczy to przestępstwo, za które kodeks karny przewiduje karę więzienia od 3 miesięcy do 5 lat. O wysokości kary dla sprawcy zadecyduje sąd - dodają.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro