Reklama

Kolejna gmina opuszcza GOAP

fot. WTK
fot. WTK

Po Poznaniu przyszedł czas na Czerwonak.

Poznańscy radni już kilka dni temu zdecydowali, że miasto opuści Związek Międzygminny GOAP zajmujący się gospodarowaniem odpadów. Taką samą decyzję właśnie podjęli radni z Czerwonaka.

- Po opuszczeniu związku przez Miasto Poznań pozostawanie gminy Czerwonak w GOAP stało się nieuzasadnione ekonomicznie. Musielibyśmy spłacać dotychczasowe zobowiązania bez udziału Miasta Poznania, a jednocześnie wzrósłby koszt odbioru odpadów - wyjaśnia Marcin Wojtkowiak, wójt Gminy Czerwonak.

- W najbliższym czasie przedstawimy radnym rozwiązania, które pozwolą na zorganizowanie własnego systemu odbioru i zagospodarowania odpadów. Niestety już teraz możemy założyć, że koszty odbioru odpadów i opłaty ponoszone przez mieszkańców wzrosną. Będziemy jednak dążyć do tego, by były one jak najmniej dotkliwe. Nowy system powinien zacząć funkcjonować od 1 stycznia 2022 roku - dodaje.

Czerwonak, podobnie jak Poznań, będzie członkiem ZM GOAP do końca bieżącego roku. Od stycznia 2022 będzie samodzielnie decydować o gospodarce odpadami w mieście, a więc sam zdecyduje o wysokości opłat od mieszkańców.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro