Reklama
Reklama

Ostrów Wlkp. okleja się specjalną folią antywirusową. Za 400 tysięcy złotych

fot. umostrow.pl

Nowatorskie rozwiązanie Ostrów stosuje jako pierwsze miasto na świecie.

Ostrowscy urzędnicy pochwalili się, że Ostrów "będzie pierwszym miastem na świecie, które zabezpieczy miejską przestrzeń publiczną innowacyjną, antywirusową folią PURE ZONE. To ostrowski sposób na walkę z wirusem Covid-19, ale i bakteriami oraz innymi drobnoustrojami".

Jak podają lokalne media, zakup i montaż nowatorskiej folii to koszt 400 tysięcy złotych.

- Stawiamy na bezpieczeństwo. Projekt rozpoczynamy z myślą o najmłodszych - od miejskiego żłobka. Specjalną, rewolucyjną folią z aktywnymi jonami srebra zabezpieczamy elementy, na których najczęściej pozostają drobnoustroje. Kolejnymi obiektami będą przedszkola i szkoły podstawowe - to niezwykle istotne w momencie, gdy poważnie chorują nawet młode osoby - tłumaczy Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

To ostrowska firma Professional wprowadziła na rynek folię PURE ZONE. Producenci zapewniają, że folia będzie działać nawet przez 5 lat, 24 godziny na dobę. Zabezpieczone mają nią zostać wszystkie miejskie obiekty oświatowe, a takę m.in. Centra Obsługi Interesanta, Basen Miejski, parkomaty, przyciski sygnalizacji świetlnej, toalety publiczne, kierownice miejskich rowerów oraz jeden z miejskich autobusów.

Wszystkie prace mają się zakończyć do połowy maja 2021 roku. - Choć walczymy z trudnym przeciwnikiem, nie poddajemy się. Będziemy walczyć o zdrowie nas wszystkich. W tym starciu nic nie daje nam 100% ochrony, ale zabezpieczenie miejskiej przestrzeni publicznej jest niezwykle ważne. To nowatorskie rozwiązanie zapewni ją nam nawet na 5 lat. Chcemy by mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogli czuć się bezpiecznie - dodaje prezydent Beata Klimek.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
3.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro