Reklama
Reklama

Płonące wiaty śmietnikowe na Ratajach: policja zatrzymała podpalacza

fot. policja

10 marca na osiedlu Piastowskim doszło do kolejnego w ostatnim czasie pożaru śmietników.

Tylko w ciągu ostatnich tygodni pisaliśmy na naszym portalu wielokrotnie o pożarach wiat śmietnikowych, do których dochodziło na ratajskich osiedlach. - Wszystkie zdarzenia polegające na podpaleniu śmietników, które znajdują się na terenie spółdzielni były zgłaszane przez poszczególne kierownictwa osiedli na policję oraz do ubezpieczyciela - wyjaśnia Julia Tritt ze spółdzielni Osiedle Młodych. Z danych spółdzielni wynika, że w 2020 roku podpaleń było 15, a w 2021 roku już 8.

Policjanci zajmowali się sprawami podpaleń. - Zabezpieczone na miejscu dowody mogły świadczyć o tym, że związek z tymi sprawami ma jedna i ta sama osoba - tłumaczy Marta Mróz z poznańskiej policji. - Podejrzewany został zatrzymany przez policjantów 10 marca w godzinach popołudniowych na osiedlu Piastowskim, na gorącym uczynku podpalenia wiaty śmietnikowej - dodaje.

To policjanci jako pierwsi zaczęli gasić ogień w altanie i wynosić z niej przedmioty. Po chwili na miejscu pojawili się strażacy. - Śledczy z Nowego Miasta zgromadzili materiał dowodowy, który był podstawą do przedstawienia temu mężczyźnie 5 zarzutów. Dotyczyły one uszkodzenia mienia - pięciu wiat śmietnikowych poprzez ich podpalenie. W wyniku tych przestępstw zostały uszkodzone również dwa samochodowy osobowe w rejonie osiedla Armii Krajowej. Jak zaznaczają policjanci sprawa ma charakter rozwojowy, a lista zarzutów wobec tego mężczyzny może być dłuższa. Decyzją sądu 59-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro