Reklama
Reklama

Złe wieści dla Warty Poznań: Bartosz Kieliba nie zagra już w tym sezonie

fot. Paweł Rosolski

Złe wieści dla sztabu i fanów Warty Poznań.

15 lutego w starciu z Zagłębiem Lubin kontuzji doznał kapitan Bartosz Kieliba. Przez miesiąc robiono wszystko, żeby jak najszybciej umożliwić mu powrót na boisko, ale ostatecznie niezbędna okazała się operacja. Zabieg przeprowadził w poniedziałek dr Jacek Jaroszewski, lekarz m.in. piłkarskiej reprezentacji Polski.

- Po zejściu obrzęku na badaniu kontrolnym rezonansem magnetycznym uraz okazał się bardziej rozległy niż podczas pierwszego kontrolnego USG. Stąd decyzja o niezwłocznym zabiegu, który przywróci funkcje i siłę grupy kulszowo-goleniowej w nodze urazowej. Bartek powinien wrócić do treningów z drużyną za 4 miesiące - tłumaczył na łamach oficjalnej strony klubu Bartłomiej Smuniewski, fizjoterapeuta Warty Poznań.

Kieliba to bezapelacyjny lider szatni i jeden z symboli odrodzenia klubu z Drogi Dębińskiej. Obrońca przeszedł z Zielonymi drogę od III ligi do ekstraklasy, w której również spisywał się bardzo dobrze. 4-miesięczna przerwa oznacza, że piłkarz wróci do gry dopiero w sezonie 2021/22.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
0℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
13.95 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro