Reklama
Reklama

Do poznańskiego PCŚ wpłynęło już ponad 41 tys. wniosków o 500 plus

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Jak już wielokrotnie informowaliśmy, by w tym roku nie stracić prawa do świadczenia wychowawczego, należy ponownie złożyć dokumenty.

Według obowiązujących zasad prawo do 500 plus jest ustalane na roczny okres świadczeniowy trwający od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego. W praktyce oznacza to, że kontynuacja wypłaty świadczenia wychowawczego od czerwca 2021 roku będzie wymagała złożenia nowego wniosku - przypominają miejscy urzędnicy.

Dokumenty można składać drogą elektroniczną od 1 lutego, a w formie tradycyjnej - osobiście lub za pośrednictwem poczty - od 1 kwietnia - dodają.

W stolicy Wielkopolski wnioski do programu 500 plus przyjmuje Poznańskie Centrum Świadczeń. Z uwagi na trwający w Polsce stan pandemii zachęcam, aby szczególnie w tym roku skorzystać z elektronicznej drogi składania wniosku, lub w przypadku braku takiej możliwości umówić wizytę w PCŚ na konkretny termin - mówi Damian Napierała, zastępca dyrektora Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Wnioski w formie elektronicznej można składać za pomocą: portalu emp@tia, platformy ePUAP, platformy usług elektronicznych PUE ZUS, a także przez bankowość elektroniczną.
Osoby, które zdecydują się na osobiste złożenie wniosku, mogą zarezerwować termin wizyty pod numerem telefonu 61 646 33 44 lub za pomocą formularza internetowego dostępnego pod adresem www.pcs.poznan.pl.

PCŚ spodziewa się, że o świadczenie wychowawcze w Poznaniu zostanie złożonych ok. 65 tysięcy wniosków. Do 15 marca wpłynęło ich już ponad 41 tysięcy, czyli ok. 64 proc. ogólnej liczby.

Obecnie w Poznaniu 500 plus jest wypłacane miesięcznie na ok. 90 tysięcy dzieci.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro