Reklama
Reklama

Poznań ma nowe parkingi Park & Ride

fot. ZTM
fot. ZTM

W poniedziałek oficjalnie udostępniono je kierowcom.

Od dziś kierowcy mogą korzystać z parkingów przy ulicach Biskupińskiej, Świętego Michała oraz rondzie Starołęka, które kosztowały łącznie ponad 17 milionów złotych. Posiadacze ważnego biletu okresowego na karcie PEKA mogą korzystać z parkingów bezpłatnie. Wjeżdżając na parking posiadacz karty PEKA powinien przyłożyć ją do czytnika. Wówczas, po prawidłowym odczytaniu danych z karty, szlaban powinien się otworzyć i umożliwić zaparkowanie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jeśli nie masz karty PEKA z ważnym biletem okresowym, także możesz zaparkować na nowych parkingach, ale musisz opłacić parkowanie. W takiej sytuacji należy pobrać przy wjeździe dowód wjazdu, zaparkować auto, a następnie opłacić postój za 10 złotych. - Wydrukowane przez terminal kasowy potwierdzenie opłaty parkingowej upoważnia Cię do darmowego korzystania z komunikacji miejskiej w strefie A+B+C +D w godzinach funkcjonowania parkingu - informuje ZTM.

Jak wyjechać z parkingu? Wystarczy podjechać do szlabanów i przyłożyć kartę PEKA lub opłacony dowód wjazdu do czytnika.

Wszystkie parkingi Park & Ride działają w godzinach 4.30 - 2.30. Pomiędzy 2.30 i 4.30 trwa przerwa techniczna. Co istotne, pozostawienie samochodu na parkingu na czas dłuższy niż doba, wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty dodatkowej w wysokości 100 złotych. - Aby uniknąć dodatkowej opłaty pamiętaj o zabraniu swojego samochodu z parkingu przed zakończeniem doby parkingowej - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
15.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro