Reklama

Nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu na pasach, zabrano jej prawo jazdy

fot. policja
fot. policja

Sytuacja miała miejsce około 11.30 na ulicy Wawrzyńca w Gnieźnie.

- Z ustaleń policjantów drogówki wynika, że 39-latka nie ustąpiła mężczyźnie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. Kobieta wjechała swoim renault na pasy w chwili, gdy 72-latek przechodził przez "zebrę". Na skutek zdarzenia senior upadł nie wyrządzając sobie poważnej krzywdy, jednak było blisko prawdziwej tragedii - wyjaśniają policjanci z Gniezna.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Urząd Miasta Poznania przyjmuje zgłoszenia na 4-miesięczne płatne staże. Aplikuj do 16 czerwca!
REKLAMA

Kobiecie zatrzymano prawo jazdy, a sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Zgodnie z przepisami obecnie piesi mają pierwszeństwo, gdy znajdują się na przejściu dla pieszych. W styczniu Sejm zdecydował, że od 1 czerwca 2021 roku w życie wejdą znowelizowane przepisy. Pieszy będzie mieć pierwszeństwo nie tylko na pasach, ale także przy wchodzeniu na "zebrę". Dodatkowo pieszy w trakcie przechodzenia przez jezdnię nie będzie mógł korzystać z telefonu lub innych urządzeń, które mogłyby go rozpraszać.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro