Reklama
Reklama

Spore zmiany dla mieszkańców przez zamknięcie wiaduktu nad trasą kolejową

fot. PIM
fot. PIM

Mowa o wiadukcie w ciągu ulicy Gołężyckiej.

Jak już wcześniej informowaliśmy na naszym portalu, prace mają się rozpocząć w najbliższy poniedziałek, 15 marca. Dla kierowców wyłączenie wiaduktu z ruchu oznacza konieczność korzystania z objazdu.

- Na czas remontu, w rejonie placu budowy, konieczne będzie zamknięcie ul. Gołężyckiej, a najbliższy objazd umożliwiający bezpieczną przeprawę przez tory kolejowe, prowadzący ulicami Baranowską, Minikowo, św. Antoniego, Starołęcką, Forteczną i Warowną, będzie miał ok. 4,5 km długości. Wykonawca przebudowy wiaduktu jest zobowiązany zapewnić w trakcie robót dojazd do posesji zlokalizowanych przy ul. Iłżańskiej oraz ul. Sarbinowskiej - informują urzędnicy.

Obiekt przy ulicy Gołężyckiej, znajdujący się nad trasą liniami kolejowymi Poznań - Kluczbork oraz Poznań Starołęka - Swarzędz, jest w złym stanie technicznym i musi zostać przebudowany. - Konieczna jest wymiana płyty pomostowej wraz z elementami konstrukcji stalowej oraz remontem podpór, a także stworzenie skutecznego systemu odwodnienia oraz umocnienie skarpy. Na jezdni i chodnikach ułożona zostanie nowa nawierzchnia, zamontowane zostaną nowe bariery, poręcze, osłony przeciwporażeniowe oraz oświetlenie - dodają.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro