Reklama

Pijany kierowca potrącił 19-latkę na pasach. Trwa zbiórka na jej rehabilitację

fot. pomagam.pl

Do wypadku doszło w styczniu w Swarzędzu.

20 stycznia na ulicy Kórnickiej w Swarzędzu doszło do potrącenia kobiety. - Kierowca Renault chwilę przed wypadkiem, wyprzedził inny pojazd, a następnie potrącił przechodzącą na pasach młodą kobietę, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala - informowali policjanci.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Do naszej redakcji dotarło nagranie, na którym widać, jak przed pasami zatrzymuje się kierowca innego samochodu. Przepuszczał pieszą stojącą przy przejściu. Gdy kobieta weszła na pasy, uderzyło w nią rozpędzone auto, które wyprzedzało stojący pojazd.


Szybko okazało się, że 30-latek, który siedział za kółkiem nie tylko był pijany, ale też nie ma uprawnień do prowadzenia samochodu. Mężczyznę zatrzymano.

19-letnia Karina jeszcze długo będzie walczyć o powrót do zdrowia. Na portalu pomagam.pl przyjaciele dziewczyny utworzyli zbiórkę na rehabilitację. Karina jest Ukrainką, która przyjechała do Polski, by zarobić i rozpocząć studia. Po wypadku trafiła do szpitala, gdzie stwierdzono m.in. złamania kości piszczelowych i strzałkowych. Była w śpiączce, z której wybudziła się po kilku tygodniach.

- Karina jest świadoma tego, co wypadek zrobił z jej ciałem i życiem. Była załamana. Dniami i nocami patrzyła w jeden punkt. Gdy wychodziłyśmy od niej z oddziału, pękało nam serce, że zostaje tam sama, tak przeraźliwie zrozpaczona. Pomogły leki, uśmierzyły ból, Karina zyskała siłę do walki i optymizm, że jeszcze będzie dobrze. Na początku marca okazało się, że Karina potrzebuje kosztownej rehabilitacji dzięki, której będzie mogła wrócić do prawidłowego funkcjonowania- zacznie sama chodzić - wyjaśniają bliscy dziewczyny.

Zbiórka prowadzona jest TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro