Reklama
Reklama

Spory sukces Solarisa: wygrał jeden z największych przetargów w Europie

fot. Solaris Bus & Coach
fot. Solaris Bus & Coach

Podpoznańska fabryka ma wyprodukować 123 autobusy elektryczne dla Rumunii.

7 miast w Rumunii chce nabyć 131 elektrycznych autobusów. Solaris, w drodze przetargu, zdobył zamówienie na 123 pojazdy z tej puli. Producent dostarczy 12-metrowe autobusy Urbino electric do Iasi, Sibiu, Sighetu Marmatiei, Suceava, Targu Mures oraz Pitesti. Wszystkie pojazdy mają zostać przekazane zamawiającym do końca przyszłego roku. Zamówienie opiewa na kwotę prawie 65 milionów euro.

- Przetarg rozpisany przez Rumunię to jedno z największych zamówień na autobusy elektryczne w Europie. Przypomnijmy, że w ostatnich latach firma Solaris zrealizowała kontrakty na dostawę 130 przegubowych Solarisów Urbino 18 dla MZA Warszawa, 90 Urbino 12 electric dla Berliner Verkehrsbetriebe oraz 40 Urbino 12 electric dla ATM Mediolan - wyjaśnia Solaris Bus & Coach.

Autobusy dla Rumunii będą przystosowane do ładowania na dwa sposoby: przez pantograf oraz złącze plug-in. - Razem z pojazdami Solaris dostarczy infrastrukturę szybkiego i wolnego ładowania do każdego z miast, która obejmie łącznie 123 ładowarki plug-in o mocy 40 kW oraz 36 ładowarek pantografowych o mocy 300 kW. Nowoczesne, zeroemisyjne pojazdy będą klimatyzowane oraz wyposażone w pełny system informacji pasażerskiej, dostosowany do indywidualnych wymogów i potrzeb każdego z miast.

Nie są to pierwsze autobusy Solaris zamówione przez Rumunię. W ciągu ostatnich 20 lat podpoznański producent dostarczył do tego kraju ponad 300 pojazdów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
14.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro