Reklama
Reklama

Pod dwoma bykami zarwała się podłoga. Zwierzęta wpadły do szamba

fot. JRG nr 1 w Koninie

Dwa byki uratowali strażacy z powiatu konińskiego.

W środę po godzinie 23 służby otrzymały informację od mieszkańca Łagiewnik w gminie Sompolno. Ze zgłoszenia wynikało, że zwierzęta wpadły do szamba.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

- Po przybyciu na miejsce zastano właścicieli budynku inwentarskiego, którzy wypompowywali gnojowicę ze zbiornika, znajdującego się pod budynkiem, przy użyciu wozu asenizacyjnego. Poinformowano strażaków, iż doszło do zarwania betonowych rusztów nośnych w budynku inwentarskim, w którym hodowane jest bydło. W wyniku tego zdarzenia do szamba znajdującego się pod całą powierzchnią obory wpadły dwa byki o wadze ponad 600 kg każdy - relacjonował st. kpt. Sebastian Andrzejewski.

Najpierw do otworu rewizyjnego opuszczono betonową płytę, która miała zabezpieczyć byki oraz ratowników przed wpadnięciem do najgłębszego punktu zbiornika. - Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego, ubrania do pracy w wodzie oraz linki ratownicze weszli do wnętrza zbiornika. Po dotarciu do pierwszego zwierzęcia założono mu uprząż z liny na głowę i doprowadzono pod otwór rewizyjny, gdzie następnie został wyciągnięty przy użyciu zawiesi i ciągnika z ładowaczem czołowym. Następnie ratownicy powtórzyli czynności w celu doprowadzenia i wyciągnięcia drugiego z byków - dodał kpt. Andrzejewski.

Po całej akcji zwierzęta przekazano właścicielowi. Na miejscu pracowały zastępy strażaków zawodowych oraz druhów z okolicznych OSP.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro