Reklama
Reklama

Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych - dobra szkoła na Raszynie!

Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu przy ul. Raszyńskiej 48, to szkoła z ponad 60-letnią tradycją i dużymi osiągnięciami. Budynek Szkoły zlokalizowany jest na poznańskim Raszynie, niedaleko pętli tramwajowej na Górczynie, w pobliżu Osiedla im. Mikołaja Kopernika. Posiada zaplecze boisk sportowych i przyszkolny ogród, nowoczesne sale lekcyjne oraz profesjonalnie wyposażone warsztaty szkolne. Wykwalifikowana kadra pedagogiczna gwarantuje uczniom indywidualną ścieżkę rozwoju i możliwość zdobycia wykształcenia oraz zawodów cenionych na rynku pracy. Naszym priorytetem jest solidny poziom wykształcenia, przy jednoczesnym zapewnieniu komfortowych warunków nauki.

W skład Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych wchodzą: Technikum Budowlano-Drzewne, XXVIII Liceum Ogólnokształcące, Branżowa Szkoła I i II stopnia oraz szkoły dla dorosłych.

W Technikum uczymy zawodów budowlanych i drzewnych, m. in. technik budownictwa, technik robót wykończeniowych w budownictwie oraz technik architektury krajobrazu. Jedyni w Poznaniu i okolicy kształcimy techników technologii drewna i techników inżynierii sanitarnej! Na bieżąco umożliwiamy uczniom dostęp do nowoczesnych technologii, dzięki bogatemu wyposażeniu szkolnych warsztatów, a także licznym szkoleniom zawodowym. W ciągu ostatnich dwóch lat w znacznym stopniu zmodernizowaliśmy nasze warsztaty. Dzięki dofinansowaniu z projektów unijnych za kwotę ponad 1,5 miliona złotych zakupiliśmy nowoczesne maszyny, urządzenia i specjalistyczny sprzęt aby poziom nauczania odpowiadał potrzebom współczesnego rynku pracy.

W XXVIII Liceum Ogólnokształcącym mamy klasę o profilu prawnym - kryminologia i resocjalizacja. Aby zapewnić młodzieży wysoki poziom kształcenia i uatrakcyjnić edukację, współpracujemy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza oraz Teatrem Ósmego Dnia oraz innymi instytucjami kulturalnymi miasta Poznania. Polecamy bloga prowadzonego przez uczniów klasy prawnej: resocjalizacja-trudny-wyraz.tumblr.com.

Branżowa Szkoła I Stopnia kształci w takich zawodach jak: stolarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, monter robót wykończeniowych w budownictwie, murarz-tynkarz oraz innych zawodach budowlanych i drzewnych. Uczeń może odbywać praktyki w warsztatach szkolnych lub współpracujących ze szkołą firmach.

Dla uczniów zamiejscowych istnieje możliwość zakwaterowania w bursie.

Dla osób dorosłych prowadzimy kształcenie w trybie zaocznym - w piątkowe popołudnia i soboty - w Branżowej Szkole II Stopnia oraz na Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych. Można zdobyć tytuł technika w zawodach budowlanych i drzewnych.

Szkoła bierze udział w licznych projektach, umożliwiających zagraniczne staże zawodowe i szkolenia. Młodzi adepci zawodów budowlanych, drzewnych i architektury krajobrazu mogą korzystać z bogatej oferty wymian i wyjazdów m. in. do Włoch (Bolonia) i Wielkiej Brytanii (Belfast) w ramach europejskiego programu edukacyjnego ERASMUS+. Współpracujemy także ze szkołami o podobnym profilu kształcenia w Estonii i Francji.

Niezależnie od tego, czy uczeń kształci się w technikum, liceum czy szkole branżowej ma możliwość rozwoju pasji i talentów. Dzięki współpracy z uczelniami wyższymi, instytucjami prawnymi oraz przedsiębiorstwami uczniowie mają okazję uczestniczyć w konferencjach, prelekcjach, wykładach, szkoleniach i pokazach branżowych. Technicy architektury krajobrazu już od lat realizują praktyki m.in. w Ogrodzie Botanicznym UAM, uczniowie liceum ogólnokształcącego odbywają cyklicznie spotkania z sędziami, prawnikami oraz oglądają spektakle teatralne.

Nie samą nauką uczeń żyje!

W ZSB-D dobrze wiemy, jak ważne jest rozwijanie empatii, dlatego bardzo często angażujemy całą szkolną społeczność we wszelkie działania charytatywne i proekologiczne. Zachęcamy - sprawdź sam, jak #zsbdpomaga .

ZSB-D to bez wątpienia miejsce z duszą. Liczne wydarzenia, koła zainteresowań, wyjazdy edukacyjne, przytulna biblioteka ze stale wzbogacanym księgozbiorem, prężnie działająca sekcja sportowa, darmowe wi-fi, szkolna Strefa Chillout... to także Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego na Raszynie w Poznaniu!

Ósmoklasisto! Poznaj naszą szkołę! Wejdź na naszą stronę: http://www.zsbd.pl/

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
14.20 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro